GÜLERDİK BİZ HEP ESKİDEN BÖYLE... VE HATTA KAHKAHALAR ATARDIK...

AHISKALI Basın Yayın Dergi Anadolu İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni

GÜLERDİK BİZ HEP ESKİDEN BÖYLE...

VE HATTA KAHKAHALAR ATARDIK...

(Özgün Yorum:Jale AHISKALI)

 

Artık gülecek bir şey kalmadı, gülen gözler, gülen, kahkaha atan o iyi, liyakat nedir bilen, öldüğünde üzerine kayıtlı bir tek Renault otomobil kaydı olduğu görülen, gazeteci, ressam kökenli gerçek devlet yöneticileri bir bir terk-i diyar eyliyor bu Dünya'dan!

Aile de dahil artık kimse kimseye güvenmiyor, her şey maddiyat, çıkar üzerine kurulmuş çünkü basına bu şekilde yansıyor, basın hep bu haberleri yapıyor. Milenyum'un çoktan tarih olduğu, 21. yüzyıl'ın Türkiye'sinin 2020 yılında gün geçmiyor ki; Kadın cinayeti, kadına şiddet, hayvana şiddet, çocuk tacizi, bu satırları okurken aklınıza gelebilecek her türlü şiddet ve rezaletin bini bir para olan böyle bir toplumu kim sahiplenir, kim yaşamak ister Allahaşkına! Bunların ne partisi e dini ne imanı bu alçaklıklar hiçbir şeyle ifade edilemez ve bahanesi olamaz!

Çanakkale'de, kanlarıyla sulanan, Sarıkamış'ta donarak ölen atalarımızın ahını almış olabilir miyiz?! Hiç mi ders almadık ONLAR'dan?! Ne ara bu kadar duyarsızlaştık, bu vicdansız, psikopat, bencil nesli biz mi yetiştirdik?!

1999 57. hükümet döneminde birlikte çalışma şerefine nail olduğum benim için devirler kapansa da kıymeti hiç değişmeyen sevgili Başbakanım BÜLENT ECEVİT'in deerli eşleri Rahşan ECEVİT'in vefatıyla birlikte bir devir daha kapandı.

ONLAR bu devletin başındayken yukarda bahsettiğim sapık ruhlu caniler konuşulmazdı bu ülkede! Belki yine vardılar ama ayyuka çıkmamıştı ve karısını 30 bıırak darbesiyle katleden şerefsiz koca müsveddelerini 'İYİ HAL(?!) diye salan , bir şeyleri normalleştiren zihniyete sahip hakim ve savcılar yoktu bu ülkede!

Yaşar KEMAL demiş ki:

“Bir, benim kitaplarımı okuyan katil olmasın, savaş düşmanı olsun. İki, insanın insanı sömürmesine karşı çıksın. Kimse kimseyi aşağılayamasın. Kimse kimseyi asimile edemesin. İnsanları asimile etmeye can atan devletlere, hükümetlere olanak verilmesin. Benim kitaplarımı okuyanlar bilsinler ki, bir kültürü yok edenlerin kendi kültürleri, insanlıkları ellerinden uçmuş gitmiştir. Benim kitaplarımı okuyanlar yoksullarla birlik olsunlar, yoksulluk bütün insanlığın utancıdır. Benim kitaplarımı okuyanlar cümle kötülüklerden arınsınlar.”

Okumayan ülkenin okumayan, kerameti kendinden anlayan, kendinden güçsüzü ezmeye çalışan, parası olanın ağa, paşa olduğu bir devrin  insanlarının geldiği nokta bu işte!

Rahmetli annem derdi ki kızım bak kıyametin alametleri bunlar! O zaman da kimse kimseyi tanımayacakmış! Tıpki bugün olduğu gibi! Bana sorarsanız nedir diye 'MASKELERİ KULLANAMAK SANATI!' ve 'NE MENEM BİR ŞEY ŞU SİYASET!' başlıklı iki köşe yazmış, satırlarımda kıyametin alametleri olan emarelerden bahsetmiştim. Maskeleri en iyi siyasetçiler kullanır! Olan halkın kendini eğitemeyen gariban kısmına olur!

ALDANMAMAK LAZIM! SİLKELENİN DE KENDİNİZE GELİN!

Dedim ya bir devir daha kapandı!